234 sztuki dolnej części przyłbicy przekazał DGS w ramach wsparcia szpitali województwa zachodniopomorskiego.
Technologia używana w produkcji aparatów słuchowych może być dobrym rozwiązaniem do wytwarzania różnych komponentów branży medycznej. - W naszej produkcji na co dzień wykorzystujemy drukarki 3D. Gdy oceniliśmy, że jesteśmy w stanie szybko wyprodukować dolny element mocujący, który będzie dobry jakościowo, postanowiliśmy włączyć się w akcję – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.
DGS Poland pracuje na jednych z najnowocześniejszych na świecie drukarek 3D w technologii DLP (Digital Light Processing). - Pod kątem procesowym taka produkcja wygląda identycznie, jak produkcja aparatów słuchowych. Technologia oparta jest o utwardzanie światłem specjalnej żywicy fotopolimerowej. Wymodelowany obiekt graficzny wytwarzany jest przyrostowo co 1/10 milimetra każda warstwa. Jest to więc technologia z profesjonalnym odwzorowaniem kształtu, umożliwiająca wytwarzanie skomplikowanych geometrycznie modeli – mówi Adam Wojciechowski, starszy inżynier wsparcia produkcji w DGS Poland.
Akcja produkcji przyłbic ochronnych lekarzy i ratowników na drukarkach 3D cieszy się zarówno powodzeniem wśród firm naszego regionu, jak i dużym zainteresowaniem szpitali i pogotowia. – Sprzęt bezpłatnie przekażemy wszystkim szpitalom na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przyłbic obecnie nie ma w prawie żadnym szpitalu, a jeżeli są to w minimalnych ilościach – mówi Łukasz Wiśniewski, organizator akcji.
To już kolejne działanie firmy w tym zakresie. 20 marca DGS Poland przekazał 20 tysięcy maseczek ochronnych Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu na przy ul. Arkońskiej. - Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że możemy włączać się w takie akcje i pomagać w walce z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka.
Więcej informacji na temat akcji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/groups/503108137051335/